Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Obserwuj nas w serwisie LinkedIn

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Historie Absolwentów: Przemysław Blacha

Historie Absolwentów: Przemysław Blacha

"W obecnym kryzysie wszyscy udowodniliśmy, że bardzo dobrze radzimy sobie w sytuacjach awaryjnych i od pierwszego dnia kryzysu operacje biznesowe świadczyły usługi na niezmienionym poziomie. Liczne organizacje zrzeszające profesjonalistów, możliwość dzielenia się widzą, rozwoju, jak również prestiżowe uczelnie czy akcje związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu sprawiają, że Kraków to świetne miasto zarówno do rozpoczęcia, ale też rozwoju i kontynuowania kariery biznesowej. (...)"

Imię i nazwisko: Przemysław Blacha
Miejsce zamieszkania: Kraków, Polska
Stanowisko pracy: Dyrektor ds. zakupów - Lufthansa Group Business Services
Ukończony kierunek: Zarządzanie firmą
 

  • Jakie jest Twoje najlepsze wspomnienie ze studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim?

Mam bardzo dużo dobrych wspomnień ze studiów na UJ. Dla mnie to był bardzo duży przywilej, móc studiować na uczelni z taką historią jaką ma Uniwersytet Jagielloński. Otwartość wykładowców, zajęcia teoretyczne podparte wykładami ludzi ze świata biznesu tworzą idealny kontekst przy stawianiu pierwszych samodzielnych kroków w karierze zawodowej. 
 

  • Jak rozpoczęła się Twoja kariera zawodowa? Jakie były w niej decydujące wydarzenia?

Moja kariera zawodowa miała mało zaskakujący początek, niemniej jednak bardzo istotny z perspektywy czasu. Były to praktyki studenckie w dziale zakupów, gdzie po skończeniu tych praktyk wiedziałem, że chciałbym swoją najbliższą przyszłość związać z tym obszarem. Natomiast decydujące czynniki, które przyczyniły się do rozwoju mojej kariery to pełne zaangażowanie w wykonywanie swoich obowiązków od pierwszych dni pracy. Dobrze to  opisuje angielski idiom "go the extra mile", czyli poświęcanie się bardziej/robienie więcej, niż to jest oczekiwane.
 

  • Jak wykształcenie przyczyniło się do rozwoju Twojej kariery zawodowej?

Wykształcenie związane z szeroko pojętym prowadzeniem biznesu, szeroka wiedza z psychologii, prawa, marketingu i gospodarki bardzo pomogła i nadal pomaga na każdym etapie mojej kariery. To są bardzo solidne podstawy, które w połączeniu z praktyka codziennej pracy pozwala na dalszy rozwój zawodowy. Bardzo istotnym elementem studiów jest również aspekt społeczno-emocjonalny, który w moim przypadku pozwolił na rozwinięcie cech bardzo pomocnych na moim obecnym stanowisku.

  
 zdjęcie modelu samolotu

 Zdjęcie ze zbiorow własnych absolwenta. 

 

  • Opowiedz nam o swojej obecnej pracy. Co teraz robisz?

Jestem odpowiedzialny za dział zakupów w firmie z branży lotniczej – Lufthansa, który na ten moment liczy prawie 70 osób. Wspieramy biznes w obszarze zakupów strategicznych (negocjacje z dostawcami), zakupach operacyjnych, logistyce oraz w szeroko pojętym zarządzaniu projektami oraz analizie danych. 

 

  • Jakie są teraz Twoje największe wyzwania?

Moje największe wyzwania są związane z obecną, bardzo trudną, sytuacją w branży lotniczej. Linie lotnicze zostały najbardziej dotknięte przez pandemię koronawirusa - utrzymanie talentów w pracy, motywacja zespołu, liczne zmiany organizacyjne, programy oszczędnościowe to tylko niektóre z wyzwań na najbliższe lata. 
 

  • Jak wygląda życie i praca w mieście/kraju, w którym mieszkasz?

Kraków daje niesamowite możliwości rozwoju w międzynarodowym biznesie. W obecnym kryzysie wszyscy udowodniliśmy, że bardzo dobrze radzimy sobie w sytuacjach awaryjnych i od pierwszego dnia kryzysu operacje biznesowe świadczyły usługi na niezmienionym poziomie. Liczne organizacje zrzeszające profesjonalistów, możliwość dzielenia się widzą, rozwoju, jak również prestiżowe uczelnie czy akcje związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu sprawiają, że Kraków to świetne miasto zarówno do rozpoczęcia, ale też rozwoju i kontynuowania kariery biznesowej.
 

  • Jaka jest Twoja definicja sukcesu?

Sukces ma wiele twarzy. W mojej roli to sytuacja, gdy pracownicy z zaangażowaniem przychodzą do pracy. Kiedy pracownicy mają satysfakcję z współpracy a ja mogę mieć bezpośredni lub pośredni wpływ na ich rozwój wtedy w mojej ocenie osiągnąłem sukces. 

 

  • Jakie masz porady/wskazówki dla obecnych studentów, którzy wkraczają na rynek pracy?

Zacząć od stażu jak najwcześniej, być otwartym na zmiany oraz rozwijać swoją inteligencję emocjonalną. Bardzo ważnej jest wychodzenie poza schemat oraz budowanie relacji. Nie skupiać się wyłącznie na swoim obszarze. Poznanie firmy, innych działów pomoże w wykonywanie swoich obowiązków, ale też pozwoli w przyszłości na rozwój w dziedzinie/obszarze, który będzie najbliższy oczekiwaniom.
 

  • Jak wyobrażasz sobie współpracę Uniwersytetu Jagiellońskiego z absolwentami?

Absolwenci mogą dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Wielu absolwentów również szuka pracowników wśród studentów, dlatego gościnna obecność absolwentów może pomóc studentom w ich rozwoju zawodowym.

 

Polecamy również
Historie Absolwentów: Tomasz Ćwiąkała
Historie Absolwentów: Tomasz Ćwiąkała
Historie Absolwentów: Joanna Kołak
Historie Absolwentów: Joanna Kołak
Historie Absolwentów: Marcin Szcześniak
Historie Absolwentów: Marcin Szcześniak
Historie Absolwentów: Michał Matuszewski
Historie Absolwentów: Michał Matuszewski