Historie Absolwentów: Martyna Tarnawska

"Uczestniczę w fascynujących projektach, które faktycznie dokonują zmiany w życiu Klientów - to łączy moją pasję projektanta, jak i osoby, która zarządza zmianą. Proces zmiany to coś, z czym każdy z nas mierzy się codziennie. Przy projektowaniu usługi, która ten opór, lęk i wątpliwości przed czymś co nowe, zniweluje lub załagodzi – ważna jest interdyscyplinarna wiedza i myślenie systemowe. To jest coś, co człowiek cały czas zdobywa, uczy się, praktykuje. (...)"

Imię i nazwisko: Martyna Tarnawska

Miejsce zamieszkania: Kraków, Polska

Stanowisko pracy: Service Design Lead & Digital Marketing Trainer

Ukończony kierunek: zarządzanie reklamą (mgr), zarządzanie mediami (lic)

Zdecydowanie codzienne zajęcia na Kampusie i godziny spędzone w bibliotece, przygotowując się do wspólnych projektów.

Zaczęłam pracować już na pierwszym roku studiów, na II semestrze. Szukałam inspiracji i praktyki. Najważniejszym punktem przełomowym był wykład dr Krefta, który opowiedział nam o sile i potencjale kanałów społecznościowych w marketingu. Rok pracowałam w kilku agencjach, w tym jednej z największych narzędzi do social listeningu - Brand24. Cały czas szukałam jednak miejsca, w którym będę mieć kontakt z drugim człowiekiem, możliwość dzielenia się wiedzą. Pod koniec drugiego roku studiów zatrudniłam się w krakowskiej firmie konsultingowej, Socjomania, gdzie pracuję do dzisiaj (w tym roku mija 5. rok).

Traktuję moje studia jako iskry do inspiracji i dalszego pogłębienia wiedzy. Często wykłady, warsztaty i zajęcia dawały mi niedosyt - chciałam dowiedzieć się więcej, sprawdzić. Te projekty, które były praktyczne - wymagały sprawdzenia swoich kompetencji, zarządzenia projektem, stworzenia czegoś od podstaw, było prawdopodobnie najważniejsze w dalszym rozwoju kariery.

Jestem Service Design Lead, co łączy w sobie kompetencje projektanta procesów i usług, a także managera, konsultanta. Od 5 lat prowadzę szkolenia, warsztaty i zajęcia - mam za sobą ponad 1000h warsztatowych z fantastycznymi klientami i firmami. Przygotowuję audyty komunikacji, trendów i usług klientów, a także strategie komunikacyjne. Na podstawie doświadczenia zdobytego w projektach konsultingowych i strategicznych jestem w stanie zapewnić klientom kompleksowe wsparcie w zakresie tworzenia nowych rozwiązań komunikacyjnych, produktowych i procesowych. Mam szerokie doświadczenie w konsultingu dla klientów z branży wydawniczej, edukacyjnej, FMCG, fashion & beauty. Realizowałam projekty strategiczne, komunikacyjne, konsultingowe czy szkoleniowe dla takich marek jak: PKO BP, DHL, EY, HPE, Orange, TESCO, Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo Nowa Era, WSB, Uniwersytet Warszawski, Gerda, Obsessive, Oriflame czy Kupiec. Mam również przyjemność wykładać na uczelniach wyższych - zarówno na kierunkach magisterskich i podyplomowych na uczelni SWPS w Warszawie, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, AGH w Krakowie, WSE w Krakowie i Collegium Da Vinci w Poznaniu. Jest członkiem Założycielem stowarzyszenia Service Design Poland.

Zdjęcie tablicy z notatkami motywacyjnymi

Kreowanie procesów zmiany dla klientów - uczestniczę w fascynujących projektach, które faktycznie dokonują zmiany w życiu Klientów (np. przejście na model pracy hybrydowej) - to łączy moją pasję projektanta, jak i osoby, która zarządza zmianą. Proces zmiany to coś, z czym każdy z nas mierzy się codziennie. Przy projektowaniu usługi, która ten opór, lęk i wątpliwości przed czymś co nowe, zniweluje lub załagodzi – ważna jest interdyscyplinarna wiedza i myślenie systemowe. To jest coś, co człowiek cały czas zdobywa, uczy się, praktykuje. W ostatnich miesiącach moje wyzwania się zmieniły – nie muszę wstawać już kilka razy w tygodniu o 4 i pędzić na pociąg do Warszawy, gdzie prowadziłam szkolenia, warsztaty czy wydarzenia dla klientów. Zamiast tego o wiele więcej czasu spędzam na spotkaniach zdalnych, pomagając klientom przejść wraz z nimi przez zmianę i być ich przewodnikiem w poznawaniu nowych narzędzi, nowego stylu pracy czy nowej komunikacji.

Jak wygląda życie i praca w mieście/kraju, w którym mieszkasz?

Pozostałam w Krakowie, w mieście, w którym rozpoczęłam studia. To miasto mnie inspiruje i wycisza, kiedy trzeba. Pracuję tuż koło Rynku głównego, chociaż rzadko tam zaglądam 😊. Uwielbiam podróże i poznawanie świata, chociaż zawsze tęskno mi z powrotem do Krakowa.

Ścigać samą siebie i spełniać swoje ambicje. Myślę, że człowiek sukcesu, to osoba, która cały czas stawia sobie cele i ma jeszcze wiele do zrobienia - nie osiada na laurach.

Eksperymentowanie i testowanie. Warto testować, co nam się podoba, czym chcielibyśmy się zająć. Najlepiej wypisać sobie swoje mocne strony i to, co lubimy robić. Z mojego połączenia miłości do mówienia, robienia prezentacji, nowych technologii, wyszedł mi zawód szyty pode mnie :) I z satysfakcją mogę stwierdzić, że lubię to, co robię :)

Pracuję jako wykładowca na UJ i rzadko odczuwam tę sieć networkingu. Według mnie ważne byłoby stworzenie prawdziwej społeczności - przestrzeni (wirtualnej i fizycznej), gdzie możemy utożsamiać się z innymi.