Wywiady

Historie Absolwentów: Joanna Kołak

04.08.2021
"Myślę, że ważne dla studentów wkraczających na rynek pracy jest zorientowanie się w swoich mocnych stronach i skupienie się na rozwijaniu ich. Inwestowanie w siebie - w dodatkowe kursy, szkolenia. Stawanie się specjalistami w dziedzinie, która ich interesuje. Myślę, że ważna jest też autopromocja - podkreślenie swoich mocnych stron i doświadczenia (nawet jeśli jest to doświadczenie zdobyte podczas praktyk, stażu, albo podczas działalności w organizacjach studenckich) w listach motywacyjnych i w rozmowach kwalifikacyjnych. Bycie pewnym siebie i wychodzenie z inicjatywą."
więcej o Historie Absolwentów: Joanna Kołak
Historie Absolwentów: Marcin Szcześniak

21.07.2021
"Bądźcie unikatowi - wyróżnijcie się czymś na tle konkurencji. Rynek juniorski jest pełen "jednakowych" kandydatów z tak samo nudnym i pustym CV, przez co znalezienie pracy zaraz po studiach często bywa ciężkie. Za pomocą waszych prac dyplomowych sprawcie, aby CV błyszczało na tle konkurencji, a ktoś was zauważy (tak jak w moim przypadku) lub stworzycie startup, który osiągnie sukces."
więcej o Historie Absolwentów: Marcin Szcześniak
Historie Absolwentów: Michał Matuszewski

17.06.2021
"Pracuję w Domu Pomocy Społecznej. Jako terapeuta pracujący za pomocą muzyki realizuję swój autorski program zajęć - Etnoterapia. Polega ona na zastosowaniu muzyki etnicznej /korzennej w terapii osób z zaburzeniami psychicznymi. Prowadzę zajęcia z elementami śpiewu, rytmiki, choreografii. (...) Organizuję wydarzenia kulturalne, spotkania z aktorami, muzykami. Tworzę scenariusze przedstawień dostosowanych do możliwości Mieszkańców Domu. Prowadzę zajęcia doświadczania świata, podczas których tworzę atmosferę relaksu mającą zniwelować napięcia fizyczne i psychiczne... Jak to robię?"
więcej o Historie Absolwentów: Michał Matuszewski
Historie Absolwentów: Agnieszka Pierzyńska-Mach

04.06.2021
"Z wielką satysfakcją, gdy mam się przedstawić mówię, że jestem biofizykiem. I to bardzo miłe uczucie widzieć, że dzięki mojemu wykształceniu rzeczywiście mogę uczestniczyć w dyskusjach naukowych i badaniach, które zahaczają o obie dziedziny. Interdyscyplinarność w badaniach naukowych na pewnym etapie jest absolutnie nieunikniona i wielce pomocnym w moim rozwoju zawodowym był fakt, że w tej interdyscyplinarności niejako już wyrosłam od wczesnych lat studiów. Sprawdzało się to zarówno w przygotowywaniu się do różnych egzaminów jak i przy pracy nad własnych grantem."
więcej o Historie Absolwentów: Agnieszka Pierzyńska-Mach
Historie Absolwentów: Gosia Spooner

28.04.2021
"Zawsze kierowałam się zasadą, że sukces nie jest kluczem do szczęścia, ale bycie szczęśliwym jest kluczem do sukcesu. Dlatego też rozwój osobisty, inwestowanie w siebie jako człowieka jest dla mnie kluczem do sukcesu zawodowego. Jeśli ma się pasję, determinację, wiedzę, dyscyplinę zawodową i osobistą oraz nieszablonowe myślenie - sukces jest niemal gwarantowany."
więcej o Historie Absolwentów: Gosia Spooner