Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Link do LinkedIn

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wywiady

Historie Absolwentów: Joanna Kołak

Historie Absolwentów: Joanna Kołak

04.08.2021
"Myślę, że ważne dla studentów wkraczających na rynek pracy jest zorientowanie się w swoich mocnych stronach i skupienie się na rozwijaniu ich. Inwestowanie w siebie - w dodatkowe kursy, szkolenia. Stawanie się specjalistami w dziedzinie, która ich interesuje. Myślę, że ważna jest też autopromocja - podkreślenie swoich mocnych stron i doświadczenia (nawet jeśli jest to doświadczenie zdobyte podczas praktyk, stażu, albo podczas działalności w organizacjach studenckich) w listach motywacyjnych i w rozmowach kwalifikacyjnych. Bycie pewnym siebie i wychodzenie z inicjatywą."
więcej o Historie Absolwentów: Joanna Kołak
Historie Absolwentów: Marcin Szcześniak

Historie Absolwentów: Marcin Szcześniak

21.07.2021
"Bądźcie unikatowi - wyróżnijcie się czymś na tle konkurencji. Rynek juniorski jest pełen "jednakowych" kandydatów z tak samo nudnym i pustym CV, przez co znalezienie pracy zaraz po studiach często bywa ciężkie. Za pomocą waszych prac dyplomowych sprawcie, aby CV błyszczało na tle konkurencji, a ktoś was zauważy (tak jak w moim przypadku) lub stworzycie startup, który osiągnie sukces."
więcej o Historie Absolwentów: Marcin Szcześniak
Historie Absolwentów: Michał Matuszewski

Historie Absolwentów: Michał Matuszewski

17.06.2021
"Pracuję w Domu Pomocy Społecznej. Jako terapeuta pracujący za pomocą muzyki realizuję swój autorski program zajęć - Etnoterapia. Polega ona na zastosowaniu muzyki etnicznej /korzennej w terapii osób z zaburzeniami psychicznymi. Prowadzę zajęcia z elementami śpiewu, rytmiki, choreografii. (...) Organizuję wydarzenia kulturalne, spotkania z aktorami, muzykami. Tworzę scenariusze przedstawień dostosowanych do możliwości Mieszkańców Domu. Prowadzę zajęcia doświadczania świata, podczas których tworzę atmosferę relaksu mającą zniwelować napięcia fizyczne i psychiczne... Jak to robię?"
więcej o Historie Absolwentów: Michał Matuszewski
Historie Absolwentów: Agnieszka Pierzyńska-Mach

Historie Absolwentów: Agnieszka Pierzyńska-Mach

04.06.2021
"Z wielką satysfakcją, gdy mam się przedstawić mówię, że jestem biofizykiem. I to bardzo miłe uczucie widzieć, że dzięki mojemu wykształceniu rzeczywiście mogę uczestniczyć w dyskusjach naukowych i badaniach, które zahaczają o obie dziedziny. Interdyscyplinarność w badaniach naukowych na pewnym etapie jest absolutnie nieunikniona i wielce pomocnym w moim rozwoju zawodowym był fakt, że w tej interdyscyplinarności niejako już wyrosłam od wczesnych lat studiów. Sprawdzało się to zarówno w przygotowywaniu się do różnych egzaminów jak i przy pracy nad własnych grantem."
więcej o Historie Absolwentów: Agnieszka Pierzyńska-Mach
Historie Absolwentów: Gosia Spooner

Historie Absolwentów: Gosia Spooner

28.04.2021
"Zawsze kierowałam się zasadą, że sukces nie jest kluczem do szczęścia, ale bycie szczęśliwym jest kluczem do sukcesu. Dlatego też rozwój osobisty, inwestowanie w siebie jako człowieka jest dla mnie kluczem do sukcesu zawodowego. Jeśli ma się pasję, determinację, wiedzę, dyscyplinę zawodową i osobistą oraz nieszablonowe myślenie - sukces jest niemal gwarantowany."
więcej o Historie Absolwentów: Gosia Spooner