Lista aktualności

Historie Absolwentów: Agnieszka Miśkowicz

02.06.2020
"(...) Sukcesem dla mnie jest realizacja projektu, który nie jest banalny. Projektu, który wiąże się z wyzwaniem intelektualnym, jest niełatwy do urzeczywistnienia, wymaga uzgodnień z różnymi interesariuszami, etyki, uczciwej pracy, elastyczności oraz poszukiwania rozwiązań"
więcej o Historie Absolwentów: Agnieszka Miśkowicz
Alumni UJ – spotkanie z absolwentami

20.05.2020
Budowanie i poszerzanie współpracy z absolwentami to jeden z priorytetów Biura Karier UJ. W przeddzień Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego miało miejsce wydarzenie, które chcielibyśmy na stałe wpisać do kalendarza. 9 absolwentów wzięło udział w spotkaniu z przedstawicielami Uniwersytetu. Spotkanie to było kulminacyjnym punktem wspólnych działań przy realizacji finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej Projektu Alumni UJ Program rozwoju współpracy z absolwentami zagranicznymi Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Alumni UJ – spotkanie z absolwentami
Historie absolwentów: Paula Dobosz

18.05.2020
"Sukces dla mnie z pewnością nie ma nic wspólnego z finansami. Cieszę się, że mogę robić to, co naprawdę lubię, w dodatku z niesamowitymi ludźmi, którym ufam i dzięki którym mogę się rozwijać. Dzięki swojej pracy mogę poznawać wyjątkowe osobowości, od których zawsze się czegoś uczę, nie tylko naukowo. Jest takie fantastyczne zdanie wypowiedziane przez Thora Heyerdahla, które uwielbiam i z pewnością mogłoby być moją definicją sukcesu: „Granice? Nigdy żadnej nie widziałem, ale słyszałem, że istnieją w umysłach niektórych ludzi.” (...)"
więcej o Historie absolwentów: Paula Dobosz
Historie Absolwentów: Piotr Kowalski

15.05.2020
"Sukcesem będzie dla mnie stworzenie zespołu badawczego, którego praca doprowadzi do odkryć pozwalających na wdrożenie nowych terapii opartych na RNA, dzięki którym można będzie pomóc pacjentom cierpiącym na choroby niemające do tej pory skutecznych leków. Sukcesem będzie dla mnie również znalezienie balansu pomiędzy pracą zawodową a czasem wolnym, zwłaszcza że oboje z żoną zajmujemy się nauką. (...)"
więcej o Historie Absolwentów: Piotr Kowalski
Historie Absolwentów: Klaudia Półtorak-Misiura

05.05.2020
"Praca wygląda dokładnie tak jak sobie ją wymarzyłam. Bardzo dużo dyskutujemy, robimy burze mózgów, codziennie mam do kontakt z różnymi kulturami, innymi językami, akcentami i zwyczajami. To był dla mnie też pierwszy bezpośredni kontakt z silnymi kobietami na wysokich stanowiskach. To było niezwykle inspirujące! Nigdy nie zapomnę pierwszego dnia w tej pracy – wszyscy mnie miło powitali."
więcej o Historie Absolwentów: Klaudia Półtorak-Misiura
Historie Absolwentów: Agnieszka Tajchert

17.04.2020
"Dzięki chemii udało mi się wyjechać na praktykę do USA, gdzie nie tylko rozwinął się mój światopogląd, ale poprawiłam zdolności językowe, nauczyłam się pracować w grupach międzynarodowych. To z kolei pomogło mi zdecydować się na podjęcie studiów doktoranckich w Szwajcarii. Wiem, że wszystkie moje wybory są ze sobą związane i układają się dobrze w całość. Każda moja wcześniejsza decyzja przyczyniła się do tego, że pracuję w swoim zawodzie i jestem zadowolona.(...)"
więcej o Historie Absolwentów: Agnieszka Tajchert
Historie Absolwentów: Mikołaj Rogowski

17.04.2020
"Jedyna rzecz, której jestem absolutnie pewny, to że w pracy codziennie czeka na mnie jakaś łamigłówka, która jeszcze nie ma rozwiązania. Największym wyzwaniem jest więc ciągle zmaganie się z nieznanym. Konieczność stawienia mu czoła jest dla mnie niezwykle motywująca. Poza tym, wyzwaniem każdego, kto pracuje w IT jest to, by technologia, którą pomagamy tworzyć była neutralna i by mogła pozytywnie wpływać na nas, nasze kultury i społeczeństwa. (...)"
więcej o Historie Absolwentów: Mikołaj Rogowski
Projekt Mentoringowy

07.04.2020
Chcesz podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem? Zostań naszym mentorem. Prawie 40 zrealizowanych cykli mentoringowych, ponad 20 mentorów i dziesiątki zadowolonych studentów, którzy mieli okazję wziąć udział w realizowanym od 4 lat w Uniwersytecie Jagiellońskim Projekcie Mentoringowym.
więcej o Projekt Mentoringowy
Historie Absolwentów: Ewa Burwicz-Galerne

14.01.2020
"Wydaje mi się, że im więcej zobaczymy co jest na zewnątrz, tym lepiej będzie też w Polsce po powrocie. Według mnie należy nie bać się wyjeżdżać i kontaktować się z osobami, które pracują nad zagadnieniami, które nas naprawdę interesują. Nie takimi, które są modne albo dają jakąś gwarancję zatrudnienia. Bo takiej gwarancji nie ma nigdy, tylko po prostu zająć się tym, co nas naprawdę interesuje. (...)"