Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Obserwuj nas w serwisie LinkedIn

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Projekt Mentoringowy

Projekt Mentoringowy

Chcesz podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem? Zostań naszym mentorem. Prawie 40 zrealizowanych cykli mentoringowych, ponad 20 mentorów i dziesiątki zadowolonych studentów, którzy mieli okazję wziąć udział w realizowanym od 4 lat w Uniwersytecie Jagiellońskim Projekcie Mentoringowym.

Do współpracy przy realizacji Projektu zapraszamy absolwentów naszej Uczelni, którzy mogliby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z naszymi studentami. ramach Projektu odbywają się wykłady, szkolenia, warsztaty, webinaria, konsultacje indywidualne. Chodzi nam o przekazanie nie tylko wiedzy teoretycznej związanej z rynkiem pracy, ale także praktycznych informacji i porad mogących we wszelaki sposób pomóc osobom wchodzącym dopiero na ten rynek. Spotkanie z mentorem, szkolenia, prace nad konkretnym projektem czy indywidualne konsultacje są ważnym doświadczeniem dla uczestników takiego przedsięwzięcia.

Mentoring przynosi wiele korzyści dla rozwoju zawodowego, począwszy od szansy przezwyciężenia własnych obaw oraz ograniczeń, poprzez znalezienie pomysłu na swoją przyszłość zawodową, a kończąc na możliwości zbudowania osobistego planu rozwoju i kariery.

Aktualnie realizujemy również projekt Alumni UJ Program rozwoju współpracy z absolwentami zagranicznymi Uniwersytetu Jagiellońskiego finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. W ramach tego projektu nie mogło zabraknąć mentoringu. Od marca do maja odbywa się aż 10 cykli mentoringowych, z których każdy składa się z trzech spotkań. Jako że w tym projekcie naszymi mentorami są absolwenci mieszkający poza granicami Polski zajęcia odbywają się w formie webinariów. A ich tematyka jest bardzo różna począwszy od planowania kariery w nauce, poprzez budowanie własnej marki, czy możliwości kariery w branży chemicznej, po studiach przyrodniczych bądź w strukturach Unii Europejskiej.

Więcej o aktualnie realizowanych cyklach mentoringowych można przeczytać TUTAJ.

Zapraszamy do współpracy wszystkich naszych absolwentów, którzy mogliby poświęcić swój czas na podzielenie się wiedzą ze studentami. Z każdym z Państwa indywidualnie omawiamy tematykę i formę zajęć (mentoring indywidualny, mentoring grupowy, konsultacje/zajęcia stacjonarne bądź online itp.).

Regulamin Projektu Mentoringowego znajdziecie Państwo poniżej:

Regulamin Projektu Mentoringowego

Wszelkie pytania dotyczące Projektu Mentoringowego prosimy kierować na adres alumni@uj.edu.pl.

Mentoring - wiedza, szkolenia, networking