Lista aktualności

Historie Absolwentów: Martyna Tarnawska

29.09.2020
"Uczestniczę w fascynujących projektach, które faktycznie dokonują zmiany w życiu Klientów - to łączy moją pasję projektanta, jak i osoby, która zarządza zmianą. Proces zmiany to coś, z czym każdy z nas mierzy się codziennie. Przy projektowaniu usługi, która ten opór, lęk i wątpliwości przed czymś co nowe, zniweluje lub załagodzi – ważna jest interdyscyplinarna wiedza i myślenie systemowe. To jest coś, co człowiek cały czas zdobywa, uczy się, praktykuje. (...)"
więcej o Historie Absolwentów: Martyna Tarnawska
Historie Absolwentów: Maciej Sznajder

22.09.2020
"Wykonywanie twórczej pracy, którą się lubi i poczucie, że zdobyta wiedza i doświadczenie są komuś potrzebne. Same pieniądze na pewno nie są sukcesem - to tylko miły dodatek. (...)"
więcej o Historie Absolwentów: Maciej Sznajder
Historie Absolwentów: Wojciech Stromczyński

21.09.2020
"Cenne doświadczenie można zbierać w każdym miejscu. Warto o tym pamiętać i nie zamykać się wyłącznie na pracę w miejscu, które w naszym wyobrażeniu byłoby idealne. Suma zebranych doświadczeń z czasem zaczyna procentować i wtedy łatwiej odnaleźć sens i spełnienie zawodowe. Tak więc cierpliwością, konsekwencją i zaangażowaniem można osiągnąć wiele dobrego. Jedna z osób, którą spotkałem na swojej zawodowej drodze lubiła mawiać „róbcie swoje, a nagroda was nie minie”.(...)"
więcej o Historie Absolwentów: Wojciech Stromczyński
Historie Absolwentów: Maria Żurek

08.09.2020
"W mojej pracy trudno jest oddzielić życie prywatne od zawodowego. Ciągłe wyjazdy, spotkania, konferencje, eksperymenty, praca do późnych godzin i presja. Uwielbiam wiele aspektów tego co robię, ale też czasami jest to dla mnie bardzo męczące. Problem radzenia sobie ze stresem, balansu pomiędzy pracą i życiem prywatnym i generalnie zdrowia psychicznego w środowisku akademickim jest poważny i należy o tym głośno mówić. (...)"
więcej o Historie Absolwentów: Maria Żurek
Podziel się swoją historią!

28.08.2020
Podziel się swoją historią i zainspiruj przyszłe pokolenia absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego!
więcej o Podziel się swoją historią!
Historie Absolwentów: Marta Pardyak

26.08.2020
"Trzeba znaleźć pomysł na siebie. Jest wielu wykształconych ludzi, którzy sobie nie radzą na rynku pracy, jest też wiele młodych osób bez wykształcenia, które do końca życia już nie muszą pracować. Nie ma dróg na skróty – próbuj, nie bój się błędów, na nich najwięcej można się nauczyć. Ludzie często uważają, że błąd to porażka, ja wraz z doświadczeniami życiowymi zmieniłam na to spojrzenie – błędy są po to, żeby się na nich uczyć i dopóki nie wyciągniemy wniosków, dopóty będziemy je powtarzać."
więcej o Historie Absolwentów: Marta Pardyak
Historie Absolwentów: Joanna Kwiatek

07.08.2020
"Uważam, że trzeba mieć zawsze otwarty umysł i być otwartym na różne możliwości, które nam daje życie. Chciałam jeszcze wspomnieć o jednym wydarzeniu, które miało wpływ na mój los. To była konferencja mikroskopowa w Niemczech, która odbyła się pod koniec moich studiów magisterskich. Tam poznałam ludzi z grupy badawczej, w której później robiłam doktorat w Australii. Wspomniany wyjazd dał mi możliwość wykonania kolejnego kroku na ścieżce kariery. Dlatego zachęcam, żeby być otwartym, żeby być aktywnym i to zarówno w kręgu uczelnianym jak i pozauczelnianym. (...)"
więcej o Historie Absolwentów: Joanna Kwiatek
Historie Absolwentów: Joanna Maria Lewkowicz

30.06.2020
"Sukcesem dla mnie jest to, że mimo ciężkiego dnia w pracy, trudnych przypadków czy wymagających pacjentów, znów chcę tam wrócić i zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem. To nie pieniądze czy prestiż, ale satysfakcja i spełnienie w zawodzie.(...)"
więcej o Historie Absolwentów: Joanna Maria Lewkowicz
Historie Absolwentów: Weronika Rosowska

18.06.2020
"Jest takie powiedzenie, które bardzo lubię - chcesz się dowiedzieć czegoś o sobie, spójrz na pięć najbliższych osób, które Cię otaczają. Mam szczęście pracować z mądrymi ludźmi, którzy mnie inspirują, stymulują i motywują do tego, by się rozwijać. Uważam za swój sukces to, że stałam się częścią tego środowiska. (...)"
więcej o Historie Absolwentów: Weronika Rosowska
Historie Absolwentów: Zuzanna Borek

02.06.2020
"(...) Jako coach mam trochę sceptyczne podejście do zbyt wielkich planów na przyszłość. Oczywiście, trzeba sobie wyznaczyć jakiś kierunek, żeby wiedzieć, w którą stronę się idzie, ale najważniejsze jest, żeby cieszyć się tym procesem i samą drogą dojścia do celu a nie tylko końcowym punktem. Z tej perspektywy jestem bardzo otwarta na przyszłość. Teraz jestem bardzo szczęśliwa i wdzięczna za miejsce, w którym jestem, za to że mogę robić i jedno, i drugie."
więcej o Historie Absolwentów: Zuzanna Borek