Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w IV edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP za wybitne publikacje książkowe z zakresu bankowości, pieniądza i finansów. Celem Konkursu jest wyłonienie najlepszej naukowej publikacji książkowej z zakresu bankowości, pieniądza i finansów, a ponadto podnoszenie jakości publikacji ekonomicznych oraz promocja najwybitniejszych z nich.

Do Konkursu można zgłaszać wydawnictwa napisane w języku polskim, wydane lub rozpowszechnione na terenie Polski między 22 stycznia 2019 r. a 10 września 2021 r. Publikacje mogą mieć jednego lub wielu autorów. Termin nadsyłania prac: 31 grudnia 2021 r.

Zgłoszenia publikacji do Konkursu mogą dokonywać:

• autorzy albo jeden ze współautorów za zgodą pozostałych twórców pod warunkiem dołączenia recenzji ich publikacji, przygotowanych niezależnie przez dwóch profesorów kierunków ekonomicznych uczelni działających na terenie Rzeczypospolitej Polskiej;
  • rady wydziałów lub rady naukowe instytutów, które posiadają uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie ekonomii, za zgodą autora albo wszystkich współautorów, pod warunkiem dołączenia kserokopii uchwały ww. podmiotu w sprawie zgłoszenia publikacji do Konkursu.

Wybrana publikacja zostanie uhonorowana nagrodą główną – 80 tys. zł – lub wyróżnieniem w wysokości 30 tys. zł. Organizator może nie przyznać ani nagrody głównej, ani wyróżnienia. Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi w drugim lub trzecim
kwartale 2022 r.

Publikacje należy przesłać albo w wersji elektronicznej w formacie PDF na jednej płycie CD z jednym bezzwrotnym egzemplarzem książki, albo w formie drukowanej jako 6 bezzwrotnych egzemplarzy książki wraz z formularzem zgłoszeniowym z wymaganymi załącznikami na adres:

Narodowy Bank Polski
Departament Edukacji i Wydawnictw
ul. Świętokrzyska 11/21
00-919 Warszawa

z dopiskiem: Konkurs o Nagrodę Prezesa NBP za wybitne publikacje książkowe z zakresu bankowości, pieniądza i finansów. O przyjęciu publikacji do Konkursu decyduje data stempla pocztowego.

Obserwator Finansowy

Koordynator Konkursu
Iwona Stryjek, e-mail: iwona.stryjek@nbp.pl, tel. 22 185-29-86

Przed przystąpieniem do Konkursu prosimy o zapoznanie się z jego Regulaminem.

Historie absolwentów: Marcin Muraszew

Historie absolwentów: Agnieszka Grzechynka (Idzik)